Vācu aitu suņu sagatavošana militārām vajadzībām Ukrainā

Jau noziedoti: 1320 € / 600 000 €

Krievijas armijas uzbrukums Ukrainā nevienu nav atstājis vienaldzīgu. Pašlaik daudzi mēģina atbalstīt Ukrainu tādā veidā, kādā to spēj vislabāk. Izlasot patiesi aizkustinošu rakstu par sunīti Patronu, kas ir ne tikai eksperts mīnu meklēšanā, bet arī, iespējams, vismazākais Ukrainas cīnītājs, tas tik ļoti iedvesmoja, ka nolēmām uzsākt jauna projekta – vācu aitu suņu sagatavošana militārām vajadzībām Ukrainā – īstenošanu.

Kinoloģijas atbalsta fonda (KAF) un suņu audzētavas SIA "Soleko" projekts – vācu aitu suņu sagatavošana militārām vajadzībām Ukrainā – mērķis ir sagatavot 40 vācu aitas šķirnes kucēnus par mīnu meklētājiem, lai pēc aptuveni 2-3 gadu apmācības 20 profesionālākos, erudītākos un prasmīgākos varētu veiksmīgi sūtīt uz Ukrainu militārām vajadzībām, lai tie palīdzētu mīnu meklēšanā, kas Ukrainā būs nepieciešama vēl daudzu gadu garumā. Kucēnu apmācīšana ir laikietilpīgs un sarežģīts process, kas prasa ļoti rūpīgu, pacietīgu un profesionālu darba pieeju. Katram kucēnam ir savs prasmju līmenis, tāpēc apmācību uzdevumi tiek pielāgoti individuāli katra suņa spējām, pakāpeniski kāpinot grūtības līmeni. Katra kucēna apmācīšana profesionāla kinologa pavadībā izmaksā aptuveni 12 000 – 15 000 eiro. Tiek plānots 3 gadu laikā apmācīt līdz 40 kucēniem, kas kopā varētu izmaksāt aptuveni 480 000 eiro. Ieguldījumi infrastruktūrā, voljēros, nožogojumos, treniņu laukumos un citā aprīkojumā ap 100 000 eiro. Projekta kopējās izmaksas sastāda aptuveni 600 000 eiro. Šajās izmaksās ir iekļautas arī Ukrainas un Latvijas speciālistu darba algas un nodokļi, kā arī Ukrainas speciālistu izmitināšana Latvijā. Plānots no 40 apmācītiem suņiem atlasīt 20 labākos, kas varētu doties uz Ukrainu kopā ar Latvijā apmācītiem Ukrainas speciālistiem.

Projekta pirmssākumi ir meklējami 2020. gadā, kad SIA "Soleko" iegādājās 3 vācu aitu šķirnes kucītes: Esme von Arlett, Ewa von Arlett un Via v.d. Noriswand.

Sākotnēji uzņēmums SIA "Soleko" bija plānojis veidot komercaudzētavu, bet, redzot Krievijas kara noziegumus mūsu kaimiņu zemē, tika pieņemts lēmums atbalstīt mūsu kaimiņus, ukraiņus, viņu brīvības cīņā par Eiropu, Latviju un demokrātiju pasaulē ilgtermiņā. Tā SIA "Soleko", apvienojot spēkus ar Kinoloģijas Atbalsta Fondu un piesaistot ziedotājus no visas pasaules, nolēma uzsākt šo 3 gadu ilgo atbalsta programmu Ukrainai.

Līdz 2023. gada beigām suņiem noris pēdējās divu gadu ilgās apmācībās, tad tie būs gatavi pavairošanai un pirmie kucēni varēs satikt savus kinologus.

Neatkarīgi no tā, vai esi suņu mīlis vai ne, viens no potenciāliem veidiem, kā palīdzēt Ukrainai, ir finansiāli atbalstīt, ziedot kucēnu sagatavošanai armijas vajadzībām, kas spēs izglābt daudzu cilvēku dzīvības, kas varētu būt pakļautas mīnu iedarbībai garā laika posmā.

Paldies, ka Tev rūp kucēnu sagatavošana militārām vajadzībām Ukrainā!

Ziedo šim projektam jau tagad!

Ievadi summu:
5 €
10 €
25 €
100 €
500 €
1000 €
Cita summa
Izvēlies ziedojuma veidu:
Vai pārskaiti summu mūsu bankas kontā:

Kinoloģijas Atbalsta Fonds, 40008303385

IBAN: LT753500010010885381

Swift/BIC: EVIULT21

Maksājumus nodrošina

Mūs atbalsta: