Dienesta suņu veterānu pansionāta izveide

Plānotais projekta sākums: 2025

Armijas un policijas ikdiena vairs nav iedomājama bez cilvēka labākajiem draugiem – suņiem. Militāro suņu galvenie uzdevumi ir meklēt munīcijas, sprāgstvielas un ieročus, rūpēties par amatpersonu drošību dažādās sanāksmēs un pasākumos. Pēc suņu militārā dienesta izbeigšanas rodas jautājums, ko iesākt ar četrkājaino draugu, kad savs laiks militārā dienestā ir godam nokalpots un jādodas pelnītā atpūtā?

Kinoloģijas atbalsta fonda (KAF), mērķis ir izveidot dienesta suņu-veterānu pansionātu, kurā varētu aprūpēt un apmācīt līdz 50 bijušajiem dienesta suņiem. Pēc suņu varonīgā un pašaizliedzīgā militārā dienesta svarīgs uzdevums ir tos integrēt civilajā vidē, sniegt tiem veterināro palīdzību, lai tie varētu atrast savas īstās mājas. Suņi tiek apmācīti konkrētam saimniekam vai ģimenei, un apmācībām tiek veltīts tik daudz laika, cik tas ir nepieciešams.

Tā kā dienesta suņiem-veterāniem ir nepieciešama īpaša integrācija un aprūpe, lai tie kļūtu par mīlošiem un uzticīgiem mājas un ģimenes draugiem, tad KAF sadarbībā ar Latvijas Jūras akadēmijas docētājiem un studentiem jau ir uzsācis darbu pie gudro voljēru izgatavošanas, kas būs aprīkoti ar paplašinātām monitoringa iespējām, piesaistot ERAF finasējumu.

Viens no labākajiem veidiem, kā arī Tu vari palīdzēt bijušajiem militārā dienesta sunīšiem, ir atbalstīt ar ziedojumu dienesta suņu-veterānu pansionāta izveidi. Tavs atbalsts mums ļaus izveidot pagaidu mājas bijušajiem militāriem suņiem, kuri dažādu iemeslu dēļ pagaidām nevar tikt nodoti ģimenēs.

Paldies, ka Tev rūp bijušo dienesta suņu liktenis!

Mūs atbalsta: